Sok z kiszonej kapusty

Sok z kiszonej kapusty wyróżnia się działaniem odchudzającym, co ma dużo wspólnego z pracą całego organizmu, a w szczególności układu pokarmowego. Dzięki regularnemu spożywaniu tego napoju można z powodzeniem zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, zrzucić nadmiar kilogramów oraz oczyścić organizm z toksyn. Co więcej, sok z kiszonej kapusty pomaga utrzymywać prawidłowe pH organizmu, wykazuje delikatne działanie przeczyszczające i obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Ma niezbyt wiele kalorii oraz sporo błonnika pokarmowego, dlatego też odchudzając jednocześnie zapewnia uczucie sytości.

Jak stosować sok z kiszonej kapusty?

Najlepiej na czczo oraz po kolacji – wówczas działanie odżywczego napoju będzie najbardziej intensywne. Zaleca się stosowanie soku trzy lub cztery razy dziennie w dawce po 100 – 200 ml, można także stosować napój od czasu do czasu w celach profilaktycznych – opóźnia to procesy związane ze starzeniem oraz przeciwdziała wielu chorobom. Warto wiedzieć, że w aptekach oraz sklepach ze zdrową żywnością można dostać też sok z kiszonej kapusty w liofilizowanej formie – w postaci tabletek lub proszku, który może być stosowany jako suplement diety.

Przeciwwskazania

Pomimo wielu wartości odżywczych, które niewątpliwie wykazuje sok z kiszonej kapusty, nie wszyscy powinni spożywać go szklankami bez konsultacji z lekarzem. Należy ograniczyć jego ilość szczególnie w przypadku osób ze schorzeniami żołądka, nerek i nadciśnieniem tętniczym. Również osoby z zespołem jelita drażliwego powinny wyeliminować ten rodzaj soku z diety, ponieważ może to powodować u nich bolesne wzdęcia, biegunki, a także uciążliwe gazy i bóle brzucha.

Wskazania

Istnieją także schorzenia, na które sok z kiszonej kapusty z www.bee.pl działa leczniczo. Są to między innymi takie choroby, jak tarczyca, cukrzyca, refluks żołądkowo-przełykowy, napój ten jest pomocny także w przypadku zatruć alkoholowych oraz pokarmowych, pomaga usuwać toksyczne substancje z organizmu, wykazuje działanie wzmacniające serce oraz ścianki naczyń krwionośnych oraz może być stosowany jako dodatkowy probiotyk w trakcie kuracji antybiotykowej. Co więcej, sok z kiszonej kapusty sprzyja wchłanianiu żelaza, które jest odpowiedzialne za współtworzenie czerwonych krwinek, co z kolei wpływa bezpośrednio na odporność organizmu. Opisywany napój jest też bakteriobójczy oraz grzybobójczy, poprawia wzrok, chroni soczewkę oka oraz opóźnia rozwijanie się zaćmy. Jest także szczególnie polecany osobom, które mają niedobory witamin B1, B2, B3, B6, K, E, C oraz U, która odpowiada na normalizowanie soków żołądkowych – zwiększa lub zmniejsza ich ilość w zależności od zapotrzebowania organizmu.

Zdjęcie utworzone przez timolina - pl.freepik.com
News Reporter